Rehabilitacja

rehabilitacja warszawa

No właśnie, przeważnie, kiedy zaczyna dokuczać nam uporczywy ból, kierujemy swoje kroki do gabinetu lekarskiego. W przypadku układu kostno-stawowego jest to gabinet lekarza ortopedy. Nie warto zwlekać z wizytą, jeśli dolegliwości bólowe się nasilają. Środki przeciwbólowe, dostępne bez recepty, z reguły tylko maskują objawy, a przede wszystkim nie zlikwidują przyczyny bólu.
Pomóc może ortopeda. Lekarz zbada nas fizykalnie, jak również może zlecić dokładniejsze badania, takie jak:
-rentgen
-tomografia komputerowa
-rezonans magnetyczny.
Pamiętajmy, że przyczyn bólu kręgosłupa może być wiele, zatem nie wolno diagnozować się samodzielnie w domu. Tylko lekarz ortopeda może jednoznacznie stwierdzić, co nam dolega. Do najczęstszych przyczyn należą jednak: dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne, czy też wady postawy, takie jak skrzywienie kręgosłupa.
Z kolei na bóle stawów skarżą się najczęściej osoby z nadwagą, ale nie tylko. Mogą one być również skutkiem przebytego urazu, bądź przeforsowania się (np.biegacze często przeciążają stawy kolanowe). Właściwą diagnozę postawi tylko lekarz ortopeda, a następnie wdroży odpowiednie leczenie.
Bądźmy przygotowani na to, iż zostaniemy skierowani na rehabilitację. Aktywność fizyczna oraz odpowiednia gimnastyka to sprzymierzeńcy w walce z problemami kostno-stawowymi. Nie unikajmy więc ruchu, siedzenie w fotelu to najgorsze, co możemy zrobić dla naszego kręgosłupa i stawów. Pomocne w łagodzeniu dolegliwości są także hydromasaże. Lekarz ortopeda zaleci odpowiednie postępowanie lecznicze tak, by leczyć przyczyny, a nie tylko skutki, i tym samym skutecznie uwolnić nas od bólu.

Źródło: Rehabilitacja Warszawa

Related posts